• با ما در تماس باشید: ۰۲۱۴۴۰۴۱۰۵۸
عرضه‌ دارو و محصولات بهداشتی در فضای مجازی جرم است

عرضه‌ دارو و محصولات بهداشتی در فضای مجازی جرم است

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، با یادآوری اینکه عرضه هر گونه دارو و محصولات بهداشتی در فضای مجازی خلاف قانون است، بر ضرورت برخورد با این افراد از طریق بازرسان وزارت بهداشت تاکید کرد.

احمد همتی با تاکید بر اینکه عرضه هر گونه دارو و محصولات بهداشتی در فضای مجازی خلاف قانون است گفت: این اقدام نوعی تبلیغات به شمار می‌آید ضمن اینکه در این مورد قانون وجود داشته و به تازگی نیز مواردی در تکمیل آن مصوب شده است مبنی بر اینکه هر گونه تبلیغ و فروش دارو و محصولات بهداشتی در فضای مجازی قابل پیگرد است.

نماینده مردم سمنان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس این قانون باید با عرضه کنندگان دارو در فضای مجازی برخورد شود، تصریح کرد: بی‌تردید تولیدکنندگان و عرضه کنندگان دارو و محصولات بهداشتی باید در چارچوب اساسنامه و پروتکلی که وزارت بهداشت تعیین کرده به تبلیغات و عرضه محصولات خود بپردازند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در مورد نحوه برخورد با خاطیان در این حوزه یادآورشد: قطعا بازرسانی که در وزارت بهداشت فعالیت دارند می‌توانند در جهت برخورد با این افراد وارد عمل شده و با معرفی خاطیان به دادسراهای نظام پزشکی یا دادستان‌های سراسر کشور مانع از تداوم این روند شوند.

گفتنی است تبلیغات دارو و محصولات بهداشتی در حالی همچنان در فضای مجازی صورت می گیرد که نمایندگان مجلس در اردیبهشت ماه سال جاری طرح ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیر مجاز و آسیب رسان به سلامت در رسانه های ارتباط جمعی داخلی و بین المللی و فضاهای مجازی را به تصویب رساندند.